Na podstawie obowiązujących przepisów, zarówno europejskich jak i naszych przepisów krajowych, masz w każdej chwili prawo żądać od administratora swoich danych osobowych ich pilnego usunięcia. Możemy ci w tym pomóc. Przygotowaliśmy formularz, który pomoże ci w bardzo prosty sposób przekazać swoje żądanie administratorowi twoich danych osobowych.

Przepisy dotyczące ochrony danych, takie jak GDPR (Unia Europejska), CCPA (Kalifornia) i LGPD (Brazylia) wymagają od organizacji usunięcia lub dostarczenia kopii danych na żądanie. Organizacje mają krótki czas na wykonanie wnioski, w przeciwnym razie mogą zostać ukarane wysokimi grzywnami. Naszą misją jest ułatwienie Ci korzystania z Twoich praw.

Poniżej znajdziesz formularz, dzięki któremu możesz tego żądać. Wystarczy uzupełnić kilka pól formularza. W pierwszym polu wpisz swoje imię i nazwisko. Poniżej wpisz swój adres e-mail do kontaktu. Następnie musisz podać adres e-mail administratora twoich danych osobowych. Jeśli nie masz tego adresu to podaj adres ogólny firmy do której kierujesz wniosek o usuniecie danych osobowych. W ostatnim polu podaj dodatkowe dane, które mogą pomóc cię zidentyfikować jak na przykład nick, adres e-mail (jeśli inny), PESEL (jeśli pomoże w identyfikacji), numer telefonu (jeśli administrator posługuje się twoim z numerem telefonu) i tak dalej. Kliknij przycisk „wyślij” a my automatycznie wyślemy administratorowi wiadomość z twoim wnioskiem. Treść tej wiadomości pod formularzem.

Dodatkowe dane, które pomogą administratorowi danych osobowych na identyfikację.

Nadawca: {Twoje imię i nazwisko”}
Temat: Żądanie usunięcia danych osobowych

Treść wiadomości:

Do wszystkich, których to może dotyczyć,

Wnoszę o usunięcie wszystkich moich danych osobowych ze wszystkich państwa systemów informacyjnych i nośników, zgodnie z art. 17 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (GDPR). W zakresie, w jakim opierają się państwo na zgodzie na przetwarzanie moich danych osobowych, wycofuję tę zgodę. W zakresie, w jakim opierają się państwo na swoim „uzasadnionym interesie” w celu przetwarzania moich danych osobowych, sprzeciwiam się przetwarzaniu, ponieważ nie istnieją nadrzędne uzasadnione podstawy.

Proszę o potwierdzenie, że usunęli państwo moje dane osobowe ze swoich systemów oraz że skontaktowali się państwo z każdym administratorem danych, któremu udostępniono moje informacje, w celu zapewnienia, że usunie on swoją kopię danych. Jeżeli potrzebujecie państwo ode mnie jakichkolwiek dodatkowych informacji w celu zidentyfikowania mnie lub odnalezienia moich danych w państwa systemach, proszę o jak najszybsze poinformowanie mnie o tym. Moją preferowaną metodą kontaktu jest e-mail: {Twój e-mail}.

Proszę pamiętać, że nie wyrażam zgody, aby jakiekolwiek dane osobowe, które są częścią tego wniosku, w tym mój adres e-mail i imię oraz nazwisko, były wykorzystywane do celów innych niż spełnienie tego wniosku.

Jeśli zazwyczaj odbiorca tej wiadomości nie zajmuje się wnioskami o ochronę danych, proszony jest o przekazanie tej wiadomości e-mail swojemu inspektorowi ochrony danych lub odpowiedniemu członkowi personelu. Prosimy pamiętać, że mają państwo 30 dni na spełnienie tego żądania.

Proszę użyć następujących informacji, aby zidentyfikować mnie w swoich systemach:
{Twoje imię i nazwisko}
{Twój e-mail}
{Dodatkowe dane}

Z wyrazami szacunku,

{Twoje imię i nazwisko}